Δευτέρα 02 Οκτωβρίου 2017 – 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Στο πλαίσιο της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού, τη Δευτέρα 02 Οκτωβρίου 2017 και σύμφωνα με την υπ’ αρ. πρωτ. 154710/Δ5/Μαρούσι, 18.09.2017 Εγκύκλιο της Δ/νσης Φυσικής Αγωγής της Γενικής Δ/νσης Σπουδών Π/θμιας & Δ/θμιας Εκπ/σης του ΥΠ.Π.Ε.Θ., θα πραγματοποιηθούν στον προαύλιο χώρο του Σχολείου μας, κατά τη διάρκεια του Κανονικού Προγράμματος και ανά τάξη, προτεινόμενες από το ΥΠ.Π.Ε.Θ. ανάλογες δράσεις. Παράλληλα, κατά τη διάρκεια της ίδιας μέρας, οι μαθητές θα παρακολουθήσουν στις αίθουσές τους προβολές ταινιών, θα αναγνώσουν κείμενα και θα ασχοληθούν με καλλιτεχνικά, εικαστικά και μουσικά δρώμενα με θέμα τον Αθλητισμό.

ΑΦΙΣΑ 4ης ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ – ΔΕΥΤΕΡΑ 04 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2017

Η διδακτική επίσκεψη που θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2017 σε Αθλητικό Κέντρο, όπου οι μαθητές θα συμμετάσχουν σε αθλητικές δραστηριότητες έχοντας έτσι την ευκαιρία να γνωρίσουν διάφορα αθλήματα, εντάσσεται στο πλαίσιο της 4ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://5dim-gerak.att.sch.gr/?p=107