ΕΠΕΙΓΟΝ ΜΗΝΥΜΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ – 21.11.2017

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες.

Θέλουμε να σας ενημερώσουμε ότι η εκπαιδευτική κοινότητα του Σχολείου μας επιθυμεί να συμβάλλει στην αντιμετώπιση της πρωτόγνωρης καταστροφής στη Δυτική Αττική.

Αποφασίσαμε λοιπόν τα τρόφιμα που ήδη έχουν συγκεντρωθεί στο πλαίσιο του «Κοινωνικού Παντοπωλείου» αυτή τη φορά να διατεθούν για τις ανάγκες των κατοίκων αυτών των περιοχών.

Μπροστά στις δύσκολες ώρες που βιώνουν οι συνάνθρωποί μας, δεν μπορούμε να μείνουμε ασυγκίνητοι και απαθείς. Ας προσφέρουμε μια μικρή στήριξη στην απέραντη απόγνωσή τους και ας τους βοηθήσουμε σ’ αυτή την δύσκολη κατάσταση που βρέθηκαν ξαφνικά.

Πρέπει όμως να συγκεντρωθούν και άλλα είδη όπως:

• Τρόφιμα μακράς διαρκείας
  • Βρεφικά είδη, πάνες, μωρομάντηλα, γάλατα, κρέμες 0-6 μηνών, κρέμες 6-12 μηνών και 12 μηνών και πάνω.
  • Εμφιαλωμένα νερά.
  • Χαρτικά.
  • Κονσέρβες.

Από Τρίτη 21/11/2017 έως και Πέμπτη 23/11/2017 μπορείτε να φέρετε στο «Σπιτάκι της Προσφοράς» ό,τι μπορείτε από τα παραπάνω είδη.

Την Παρασκευή 24/11/2017, σε συνεργασία με τον Δήμο Παλλήνης, τα είδη που θα συγκεντρωθούν, θα μεταφερθούν στις πληγείσες περιοχές, δίνοντας ελπίδα ζωής στους κατοίκους που τόσο την χρειάζονται.

Σας ευχαριστούμε.

Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ 5ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΓΕΡΑΚΑ