ΕΠΙΔΟΣΗ ΒΑΘΜΩΝ Β΄ΤΡΙΜΗΝΟΥ ΜΕΣΩ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΟΥ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς.

Σύμφωνα με έγγραφο του ΥΠΑΙΘ με ΦΕΚ 5485, αριθμ. Φ36/168674/Δ1 /11-12-2020 και 10-3-2021 με αρ. Πρωτοκόλλου: Φ.7/ 28551 /Δ1, τα σχολεία που βρίσκονται σε αναστολή λειτουργίας προβαίνουν στις απαιτούμενες ενέργειες, ώστε να παραδίδονται οι έλεγχοι προόδου στους γονείς/κηδεμόνες μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Την Παρασκευή 19/3/2021 θα σταλθούν ηλεκτρονικά οι βαθμολογικές επιδόσεις των μαθητών του Β΄τριμήνου μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Με την επανέναρξη της λειτουργίας των σχολείων με φυσική παρουσία, θα παραδοθούν οι έλεγχοι προόδου εντύπως εσώκλειστοι σε φάκελο στους μαθητές και στις μαθήτριες.

Οι εκπαιδευτικοί της Α΄ και Β΄ τάξης ενημερώνουν μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας ή μέσω τηλεδιάσκεψης τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/τριών για την πρόοδό τους.

Αν κάποιοι γονείς δεν λάβουν την βαθμολογία να επικοινωνήσουν με τους δάσκαλους τους για να διορθωθεί το πρόβλημα. Να κοιτάξετε και στον φάκελο <<ανεπιθύμητη αλληλογραφία>> μήπως υπάρχουν εκεί οι βαθμοί.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://5dim-gerak.att.sch.gr/?p=4633