Την Πέμπτη 5/11/2020 η Α΄τάξη δεν θα προσέλθει στο σχολείο.

Στο πλαίσιο των παιδαγωγικών-επιμορφωτικών δράσεων του 5ου ΠΕΚΕΣ Αττικής (Πράξη 3η – 28/09/2020), καλούνται οι Εκπαιδευτικοί ΠΕ70 της Α΄ Τάξης, καθώς και οι εκπαιδευτικοί ΠΕ.70 ή ΠΕ.71 που υπηρετούν ως Παράλληλη Στήριξη/Συνεκπαίδευση αποκλειστικά σε μαθητές/τριες που φοιτούν στην Α’ Τάξη των Δημ. Σχολείων Επιστημονικής & Παιδαγωγικής Ευθύνης των Σ.Ε.Ε.: Ρογάρη Γεωργίας, Μανούσου Ευαγγελίας και Μητρόπουλου Γεωργίου την Πέμπτη, 5 Νοεμβρίου 2020, κατά τις ώρες 08:30 – 13:30, σε Διαδικτυακή Επιμορφωτική Ημερίδα με θέμα«Προσδιορισμός πλαισίου συνεργασίας Σχολείου και Οικογένειας: Συμβολή στην ολόπλευρη ανάπτυξη των μαθητών/τριών». Κατά την ημέρα διεξαγωγής της Επιμορφωτικής Ημερίδας, οι μαθητές και οι μαθήτριες της Α’ τάξης δεν θα έρθουν στο σχολείο και η παρουσία των Εκπαιδευτικών ΠΕ70 της Α΄ Τάξης και ΠΕ70 ή ΠΕ71, που υπηρετούν ως Παράλληλη Στήριξη/Συνεκπαίδευση αποκλειστικά σε μαθητές που φοιτούν στην Α’ Τάξη,  των ανωτέρω δημοτικών σχολείων είναι υποχρεωτική.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://5dim-gerak.att.sch.gr/?p=4552