ΓΙΝΕ ΕΝΑ ΑΣΤΕΡΙ  ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΜΕ ΣΟΒΑΡΗ ΑΣΘΕΝΕΙΑ

Αγαπητοί μαθητές και γονείς,

Εδώ και 24 χρόνια το πρόγραμμα Αστέρι της Ευχής αποτελεί μέρος του Κάνε-Μια-Ευχή Ελλάδος. Για ακόμη μία χρονιά, με τη διαχρονική συμβολή σας, ετοιμαζόμαστε να «ταξιδέψουμε» και πάλι σε ολόκληρη την Ελλάδα για να φωτίσουμε τις ζωές των παιδιών ευχής! Με κεντρικό μήνυμα «Είσαι το αστέρι μου», το Αστέρι της Ευχής καλεί τους μαθητές σε όλη την Ελλάδα να αποκτήσουν το δικό τους χάρτινο αστέρι, με μία δωρεά των 2€ συνεισφέροντας στην εκπλήρωση ευχών. Με αυτόν τον τρόπο, μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικοί γίνεστε κι εσείς ένα αστέρι για ένα παιδί με σοβαρή ασθένεια. Εάν θέλετε να επιδράσετε επιπλέον στις ζωές των παιδιών μας, μπορείτε να επιστρέψετε στον οργανισμό τις δικές σας ευχές για τα παιδιά ευχής, γράφοντάς τες στο αστέρι.  Tο πρόγραμμα πραγματοποιείται για 24η συνεχή χρονιά με την άδεια του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων( Αρ. Πρωτοκόλλου Φ.2.1/ΜΓ/64830/102883/Δ7 και Φ.14/98076/ΦΔ/100120/Δ1)

Οι μαθητές του σχολείου μας θα έχουν την δυνατότητα να προμηθευτούν  ένα  Αστέρι πάνω στο οποίο μπορούν να γράψουν  το όνομα και την ευχή τους από την αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας κάθε μέρα από την Δευτέρα  28/11/2022 έως την Τετάρτη 21/12/2022 κατά την διάρκεια του τελευταίου διαλείμματος. (12.25-12.35 π.μ)

Υπεύθυνος προγράμματος

Φλωροσκούφης Κωνσταντίνος