ΨΥΧΟΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ.

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες.

Σας ενημερώνουμε ότι από 09/09/2022 και έως το τέλος της σχολικής χρονιάς και κάθε Πέμπτη, θα ασκούν τα καθήκοντά τους η ψυχολόγος και η κοινωνική λειτουργός του σχολείου μας. Όποιος γονέας ή κηδεμόνας επιθυμεί να συνεργασθεί μαζί τους μπορεί να επικοινωνεί κάθε Πέμπτη  με τη διεύθυνση του σχολείου, διευκρινίζοντας το αίτημα του και τους λόγους που επιθυμεί τη συνεργασία, η οποία θα πρέπει να αφορά κάποιο μαθητή/ τρια του σχολείου. Επιπλέον, προκειμένου να διεξαχθεί η αξιολόγηση κάποιου μαθητή είναι απαραίτητη η έγγραφη συγκατάθεση των γονέων του καθώς και η διενέργεια μιας συνάντησης με τους ίδιους πριν την αξιολόγηση του μαθητή, έτσι ώστε να ληφθούν οι απαραίτητες πληροφορίες για το ατομικό, εξελικτικό και οικογενειακό ιστορικό του μαθητή. Όλες οι συναντήσεις θα διεξάγονται στον χώρο του σχολείου κάθε Πέμπτη, κατόπιν συνεννόησης με τη διεύθυνση του σχολείου  την  ψυχολόγο και κοινωνική λειτουργό.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://5dim-gerak.att.sch.gr/?p=5021