Πρόγραμμα Παρέλασης της 28ης Οκτωβρίου 2021

ΠΕΜΠΤΗ 28/10/2021.

Ώρα 10:00: Προσέλευση στο Μητροπολιτικό Ναό ΑΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ των σημαιοφόρων και των παραστατών των Σχολείων της Δημοτικής Ενότητας Γέρακα

Ώρα 10:30:  ΔΟΞΟΛΟΓΊΑ.

Ώρα 10:45:  Επιμνημόσυνη Δέηση στον χώρο των Ηρώων – του Ναού ΑΓ. ΙΩΑΝΝΗ ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ. Πανηγυρικός της ημέρας – Κατάθεση στεφάνων υπέρ πεσόντων.  Σιγή ενός λεπτού – ΕΘΝΙΚΟΣ ΥΜΝΟΣ.

Ώρα 11:00 – Συγκέντρωση των μαθητών της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης  στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Γέρακα (Δράμας και Λακωνίας). Οι εκπαιδευτικοί μας θα περιμένουν τους/τις μαθητές/τριες στο προαύλιο του σχολείου.

Ώρα   11:30 – ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ

Επί της οδού Ηρώων Πολυτεχνείου, από την είσοδο του 1ου Δημοτικού Σχολείου Γέρακα έως το τέρμα της οδού, μετά τις καφετέριες.

Τέλος παρέλασης

Μετά το τέλος της παρέλασης, οι γονείς / κηδεμόνες θα παραλάβουν τα παιδιά τους , στο τέλος της οδού Ηρώων Πολυτεχνείου από τους συνόδους εκπαιδευτικούς .

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://5dim-gerak.att.sch.gr/?p=4766