ΘΕΜΑΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς

Σας ενημερώνουμε πως το σχολείο μας με την αμέριστη βοήθεια του Δήμου Παλλήνης εξοπλίζεται διαρκώς με υλικά για την καταπολέμηση της covid 19 (αντισηπτικέ, μάσκες ,είδη υγιεινής ) ώστε να τηρούνται όλα τα μέτρα για την προστασία των μαθητών μας και να νιώθουμε όλοι μας ασφαλείς. Είναι σημαντικό να γνωρίζουμε πως έχουμε σύμμαχο στην δύσκολη αυτή εποχή ανθρώπους που μας βοηθούν σε κάθε ανάγκη μας και γι αυτό ευχαριστούμε τον Δήμο Παλλήνης .

Σχετικά με τα self-test των μαθητών θα πρέπει κάθε Τρίτη και Παρασκευή να τα επιδεικνύουν κατά την είσοδο του στον χώρο του σχολείου καθώς και στον εκπαιδευτικό της τάξης και να τα έχουν πάντα στην σχολική τσάντα τους (το self-test θα πραγματοποιείται δύο φορές την εβδομάδα, Τρίτη και Παρασκευή, έως και 24 ώρες πριν από την προσέλευση στο σχολείο,) Αν δεν υπάρχει εκτυπωτής το σχολείο διαθέτει έντυπα στα οποία όμως κατά την συμπλήρωση τους από τους γονείς πρέπει να αναγράφουν τον μοναδικό κωδικό που λαμβάνει κάθε δήλωση self-test στην σχετική πλατφόρμα. Μαθητές που δεν διαθέτουν δήλωση self-test ή μάσκα παραμένουν στην ειδικά διαμορφωμένη αίθουσα covid όπου τα επιβλέπει η νοσοκόμα του σχολείου και ειδοποιεί τηλεφωνικά τους γονείς για την προσκόμιση της σχετικής βεβαίωσης.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://5dim-gerak.att.sch.gr/?p=4727