ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΗΣ 5ου ΔΗΜ. ΣΧ. ΓΕΡΑΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΕΤΕΙΟ ΤΗΣ <<28ης Οκτωβρίου 1940>>.

Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019 : Ο Εορτασμός της Εθνικής Επετείου της “28ης Οκτωβρίου 1940 ” θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019 από τις  08:30 π.μ. έως 10:00 π.μ. στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας, από τους μαθητές της Γ’ τάξης.

Η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών θα πραγματοποιηθεί με ευθύνη των γονέων / κηδεμόνων τους.

Η πρωινή ζώνη και το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει τη συγκεκριμένη ημερομηνία.

Πριν την έναρξη της γιορτής θα επιδοθεί η σημαία στους σημαιοφόρους και παραστάτες της παρέλασης τόσο της 28ης Οκτωβρίου όσο και της 25ης Μαρτίου.

Δευτέρα  28 Οκτωβρίου 2019: Ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες της 28ης Οκτωβρίου  πρέπει να βρίσκονται στον ιερό ναό του Αγίου Ιωάννη Προδρόμου στις 10:00 πμ  για την τέλεση της δοξολογίας και την κατάθεση στεφάνου.

Οι μαθητές των τάξεων που θα συμμετάσχουν στην παρέλαση, πρέπει να προσέλθουν στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Γέρακα, την Δευτέρα 28 Οκτωβρίου 2019 στις 11:00 π.μ., όπου θα βρίσκονται οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας για να τους παραλάβουν .

Μετά το τέλος της παρέλασης, οι γονείς / κηδεμόνες θα παραλάβουν τα παιδιά τους , στο τέλος της οδού Ηρώων Πολυτεχνείου από τους συνόδους εκπαιδευτικούς .

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Γέρακα.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://5dim-gerak.att.sch.gr/?p=3299