ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940.

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΗΣ 28ης Οκτωβρίου 1940

Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018 : Ο Εορτασμός της Εθνικής Επετείου της “28ης Οκτωβρίου 1940 ” θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018 από τις  08:30 π.μ. έως 10:00 π.μ. στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Σχολείου μας, από τους μαθητές της Γ’ τάξης.

Η προσέλευση και η αποχώρηση των μαθητών θα πραγματοποιηθεί με ευθύνη των γονέων / κηδεμόνων τους.

Το Ολοήμερο Πρόγραμμα δεν θα λειτουργήσει τη συγκεκριμένη ημερομηνία.

Πριν την έναρξη της γιορτής θα επιδοθεί η σημαία από τον Δ/ντη κ. Παυλή στους σημαιοφόρους και παραστάτες της παρέλασης τόσο της 28ης Οκτωβρίου όσο και της 25ης Μαρτίου

Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2018: Ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες από το ΣΤ1 καθώς και οι στεφανοκαταθέτες πρέπει να βρίσκονται στον ιερό ναό του Αγίου Ιωάννη Προδρόμου στις 10:00 πμ  για την τέλεση της δοξολογίας και την κατάθεση στεφάνου.

Οι μαθητές των τάξεων που θα συμμετάσχουν στην παρέλαση, πρέπει να προσέλθουν στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Γέρακα, την Κυριακή  26 Οκτωβρίου 2018 στις 11:00 π.μ., όπου θα βρίσκονται οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας για να τους παραλάβουν .

Μετά το τέλος της παρέλασης, οι γονείς / κηδεμόνες θα παραλάβουν τα παιδιά τους , στο τέλος της οδού Ηρώων Πολυτεχνείου.από τους συνόδους εκπαιδευτικούς .

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 5ου Δημοτικού Σχολείου Γέρακα.

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://5dim-gerak.att.sch.gr/?p=2616